- Камінні топки (386)
- Камінні печі (282)
- Дизайнерські каміни (39)
- Мармурові камінні портали (75)
- Дверцята для камінів (13)
- Грилі, барбекю, тандири (172)
- Електрокаміни (166)
- Біокаміни (16)
- Чавунне литво (275)
- Кам'янки для сауни (60)
- Димохідні системи (22)
- Труби, коліна (30)
- Системи розведення теплого повітря (2)
- Камінні решітки (149)
- Аксесуари (126)
Як вибрати топку для каміна?
Камін в заміському будинку це не тільки тепло в холодну пору року, а й затишок і комфорт будь-якого заміського будинку. Вже протягом кількох століть камін в будинку це ознака достатку, благородства і витонченості.
Камінні топки закритого типу
Камінна топка є основою будь-якого сучасного каміна закритого типу. Камін закритого типу - це камінна топка з великим вогнетривким склом та герметичними дверцятами. Герметично зачинені дверцята підвищують рівень безпеки та функціональність каміна, а велике скло дозволяє милуватися чудовим видом палаючих дров.
Особливістю таких камінів є можливість опалювати не тільки те приміщення де він стоїть, але й інші приміщення вашого будинку.
Є два види теплової розводки по будинку.
1) Повітряна розводка, при якій на топку встановлюється конвекційний кожух і від нього в усі приміщення через гофровані рукави подається тепле повітря.
2) Системи водяного опалення, тобто камінна топка з водяним контуром.
Чим відрізняються і як працюють камінні топки?
Топки для каміна в першу чергу відрізняються потужністю та відповідно загальною площею обгріву.
Камінна топка - це основа каміна. саме тому, якщо ви вирішили встановити у себе в будинку камін, вибір необхідно починати з топки.
Перше з чим потрібно визначитися це - скільки кімнат будете обігрівати за допомогою каміну?
Для того щоб визначити якої потужності потрібно топка, необхідно порахувати загальний обсяг опалювальних приміщень.
Незважаючи на те, що говоримо ми про дров'яні каміни, будь-який камін, або піч має теплову потужність. В середньому - 1 кВт потужності вистачить для обігріву 20 м2 площі. Таким чином, розділивши наш обсяг на 20, отримуємо потрібну потужність камінної топки, не забуваючи, що у будь-якого опалювального приладу обов'язково повинен бути запас потужності.
Ще необхідно врахувати, що будь-яка піч має як номінальну так і максимальну потужність. Саме номінальну потужність видає камін в режимі тривалого горіння.
Далі необхідно підібрати топку по функціоналу. Чи буде топка використовуватися, як конвекційний обігрівач, чи буде підключена до системи водяного опалення.
Деякі камінні топки відразу ж мають вмонтовані вентилятори та камеру для розводки тепла
Це зручно, якщо є необхідність опалювати більш віддалені приміщення. Але є в цих топках і один недолік - топити таку топку можна тільки з включеними вентиляторами. Так що, якщо у вас вимкнули світло, то доведеться сидіти не тільки в темряві, але і в холоді.
Будь-яка топка має режим тривалого горіння. Потрібно тільки розуміти, що час тривалого горіння залежить від розмірів топки. Безпосередньо від розміру топки залежить і її потужність, а це означає, що чим потужніший буде камін, тим довше він працюватиме від однієї закладки дров. Як правило такі каміни в режимі тривалого горіння працюють від 5 до 10 годин.
Дизайнерське рішення камінних топок
Коли ми визначилися і з потужністю і з функціональністю, можна перейти до найприємнішого - вибору камінної топки за зовнішнім виглядом.
А вибір дизайну зараз дуже великий. В першу чергу, це відкривання дверей, або звичайне відкриття в сторону, або камінна топка з підйомним механізмом, коли двері піднімається вгору.
Більшість топок з підйомним механізмом можуть відкриватися вгору і в сторону, так само різноманітна і форма скла, від класичного прямого, до гнутого скла.
А ось для кутового каміна набагато привабливіше виглядати буде топка з панорамним, або призматичним склом.
Отримати більш детальну консультацію, купити камінну топку та замовити доставку і встановлення, Ви можете в салоні компанії "Камін24". У нас представлений найширший асортимент камінних топок від провідних європейських виробників.