Каміни в Луцьку - Камін24
Телефонуйте з 9:00 до 18:00 (096) 567-92-92 (095) 567-92-92

Види опалення на дровах - каміни з водяним контуром

Централізоване опалення на дровах - каміни з водяним контуром

В умовах постійного зростання цін на газ, рідке паливо та електроенергію, багато домовласників, поряд із традиційним котлом опалення застосовують і сучасні каміни з водяним контуром, тобто опалення на дровах. Таке опалення будинку дозволяє оптимізувати витрати на обігрів та зекономити значні кошти.

Каміни з водяним контуром (камін для опалення) від звичайних камінів відрізняються тим, що теплова енергія, яка утворюється в результаті згоряння дров, обігріває не повітря, як у звичайних камінах, а воду - подібно котлів, що працюють на газі, твердому, або рідкому паливі.

  

А головна їх перевага полягає в тому, що певні моделі камінів на дровах (з водяним контуром), з успіхом можуть бути інтегровані в єдину систему центрального опалення спільно з традиційними джерелами тепла, зберігаючи економічні, естетичні та екологічні переваги звичайного каміна.

Така система керується автоматично і дозволяє забезпечити в будинку тепло, або принаймні, так звану чергову температуру (на кілька градусів вище нуля) - залежно від побажань споживача і потужності використовуваного котла.

Теплова потужність таких камінів становить 10-40 кВт. Слід пам'ятати про те, що вона не є постійною і залежить від кількості дров в топці, а також від фази їх згоряння.

Відкрита та закрита система ЦО

Каміни з водяною сорочкою, як і твердопаливні котли (з міркувань безпеки) можуть працювати тільки у відкритих системах опалення (тобто з відкритим розширювальним бачком), в яких вода контактує з атмосферним повітрям.

Завдяки цьому, підвищення температури води не викликає зростання тиску в трубах. Однак сучасні системи значно ефективніше застосовувати в закритій системі. У цьому випадку виключена втрата води внаслідок випаровування і вона менше піддається забрудненню.

Щоб не відмовлятися від безперечних переваг, у системах, в яких задіяні каміни з водяною сорочкою, додатково встановлюють теплообмінник, який розділяє систему опалення на два водяних контури:

1) камін і теплообмінник (відкритий контур)

2) теплообмінник, додатковий котел та радіатори (закритий контур).

Гаряча вода з каміна

За допомогою камінів з водяною сорочкою також можна нагрівати воду в бойлері непрямого нагріву. Наявність в каміні досить великої теплової потужності, створює теоретичну можливість безпосереднього нагріву проточної води гарячого водопостачання.

Управління температурою води легко здійснювати, якщо джерелом тепла служить газовий, або електричний котел.

Витрати та економія

У новому будинку, витрати на установку такої центральної системи є недешеві. Проте їх можуть компенсувати більш низькі експлуатаційні витрати. Особливо це стосується споживачів, які не мають доступу до природного газу. Витрати, пов'язані з експлуатацією каміна з водяною сорочкою, безсумнівно будуть нижчими, ніж витрати на підтримку виключно електричного опалення.

Більш привабливо виглядає варіант системи, що складається з каміна з водяною сорочкою та електричного котла. Вартість установки електричного котла нижче, а якщо експлуатувати його в нічний час (електрика за нічним тарифом), то і експлуатаційні витрати будуть істотно нижче. У той же час є ще й естетичне задоволення від усвідомлення того, що будинок обігрівається каміном.

Тим мешканцям, в будинку яких є центральне опалення, але вони хотіли б мати ще й камін, можна рекомендувати камін з водяною сорочкою. Його можна під'єднати до існуючої системи ЦО і для обігріву приміщень використовувати те тепло, яке утворюється при спалюванні дров в каміні. Крім іншого, це дозволить знизити рахунки за газ.

Як швидко окупляться такі капіталовкладення? Це залежить насамперед від того, як часто будуть топити камін, а також від багатьох інших факторів: розмірів будинку, температури зовнішнього повітря, очікуваного теплового комфорту, доступності дров і т.д.

При сприятливих умовах централізоване опалення на дровах, може значно знизити витрати на обігрів будинку.

Купити камін з водяним контуром Ви можете в компанії Камін24. Також в нашому інтернет-магазині Ви можете дізнатись каміни з водяним контуром ціни. Ми знаходимось за адресою: м.Луцьк, пр-т Грушевського 27