Каміни в Луцьку - Камін24
Телефонуйте з 9:00 до 18:00 (066) 21-05-500 (067) 21-05-500

Якими дровами найкраще топити камін

Як відомо, більшість камінів, що працюють на твердому паливі, сьогодні в якості енергоносіїв використовують підготовлені дрова різних порід деревини. І це зрозуміло - дров'яної камін вважаються нестаріючою класикою, яка дозволяє не тільки милуватися чарівним танцем вогню на стосах, але й відчувати легкий приємний аромат палаючого дерева.

Однак далеко не всі дрова підходять для використання в камінній топці, оскільки характеристики цього природного палива вельми різноманітні та неоднозначні.

Вологість як головний показник ефективності

Не треба бути фахівцем, щоб визнати наступний факт - оптимальна вологість дров є запорукою гарного бездимного горіння і високої тепловіддачі камінного устаткування. Нещодавно зрубана деревина має вологість приблизно 50%, яка вважається нижчим показником відповідної класифікації.

Після одного року вуличного зберігання під навісною спорудою вологість дров знижується до 18% -20% залежно від клімату даної місцевості.

Якщо дрова просушити в спеціальній електронагрівальної камері, то вологість може скласти гранично низький показник в 15%.

Оптимальною вологістю дров, використовуваних для розтоплення каміна, вважається показник у 25%, завдяки якому тверде паливо горить жарко і довго. Тобто, якщо дрова, які зберігалися рік під навісом, трохи просушити в будинку або під сонцем, то такий енергоносій буде ідеальним в усіх відношеннях.

Теплотворність різних сортів деревини

Теплотворністю матеріалу, вимірюваної в кілокалоріях (Ккал), називається кількість тепла, що виділяється при використанні 1 кілограма дров (або інших енергоносіїв).

Самим теплотворним деревом є дуб, який «видає» близько 3000 Ккал, що дозволяє говорити про кращі показниках тепловіддачі.

«Срібну медаль» в цьому рейтингу отримує береза, питома теплотворність якої становить 2800 Ккал, а на третє місце виходить сосна з показником 2200 Ккал. Самими мізерними в плані віддачі тепла вважаються вільха, ялина і осика, які через особливості структури ядра і заболоні не здатні до виділення достатньої кількості спека при горінні.

До слова, якщо використовувати будь які дрова, крім ялинових і осикових полін, з вологістю 25%, то теплотворність такого палива складе приблизно 2500-2800 Ккал, що є оптимальним показником для обігріву приміщень.

Пірометричні особливості

Ця властивість деревини визначає максимальну температуру горіння, яка коливається від 450 ºС до 1200 ºC. Максимальний показник у цій шкалі вимірювання має клен, який при 15% вологості може горіти в температурному діапазоні ~1200 ºC.

Тобто, використання даної породи в такому стані настійно не рекомендується, оскільки жаростійкість світлопропускних заслінок камінів в більшості випадків обмежена 800ºС. Звичайно, пірометричні показники не є стабільними в процесі горіння - в даному випадку мова йде про максимальні температури.

Як було сказано вище, очолює список «пірометричні чемпіонів» гірський клен, а замикає - звичайний тополя, температура горіння якого складає понад 460 ºC. Золоту середину рейтингу займають дуб, модрина і береза, у якого ці показники варіюються від 800 ºC до 900 ºC.