Каміни в Луцьку - Камін24
Телефонуйте з 9:00 до 18:00 (096) 567-92-92 (095) 567-92-92

Поради щодо експлуатації твердопаливних камінів та печей

Нарешті ваша мрія здійснилась. Ваш довгоочікуваний омріяний оригінальний коминок зайняв своє центральне місце в оселі. А як вже не терпиться його випробувати? Але не все так просто, не потрібно поспішати. Є декілька секретів, що допоможуть Вам насолоджуватися використанням каміну  та піччю без проблем.

Kamin24 розкриває декілька секретів експлуатації та дає відповіді на найпопулярніші запитання власників камінів, і тих, хто збирається встановити камінну піч найближчим часом. Ознайомитись з усіма моделями камінів можна тут:

Камінні печі

- Дизайнерські каміни

- Камінні топки

Коли можна починати використовувати новий камін?

Новий готовий камін Ми не рекомендуємо використовувати на протязі перших 4-х тижнів після зведення. В цей період конструкція вистоюється, досихає. Наступні два тижні рекомендується розтоплювати камін кожні 4-5 днів на короткий проміжок часу.  В процесі цих не тривалих прогрівав отвір піддувала на затворі необхідно прочиняти.

Важливо зауважити, що під час перших використань пічки може з'явитися не приємний запах від горіння залишків фарби. Не варто переживати, це тимчасова незручність, яка усунеться сама собою.

Секрет швидкого розпалювання

Процес розтоплення  може зайняти багато часу у новачків. ця порада допоможе скоротити цей час,  уникнути неприємних вражень від процесу.

Рекомендуємо застелити колеснікову решітку папером, на неї викласти дрібні тріска та не великі дрова. Після чого необхідно підпалити папір, закрити дверцята топки та відкрити піддувало. Можна відчиняти дверцята каміну, щоб прискорити розганянню.

Як часто  повторно заповнювати топку каміну дровами?

Необхідно розуміти, що перезавантажувати піч чи камін не варто. Однієї закладки дров вистачить на 4-10 годин безперервного горіння. Важливо пам'ятати, що одне завантаження дров не повинна переважати 2/3 об'єму топки. Перед повторним завантаженням пального необхідно відчиняти дверцята  на декілька секунд, а вже потім відкривати їх повністю, помаленьку. Це допоможе вам уникнути потраплянню диму в приміщення.

Якщо ви не розтоплювали камін на протязі тривалого часу, або кількох місяців вам в пригоді стане наступна порада.

За цей час на стінках каміну, топки, димоходу могла зібратися волога, різкий перепад температур в каміні може спричинити утворення тріщин. В такому разі необхідно починати розтоплення печі в кілька етапів з невеликою кількістю дров. Це допоможе поступово розігрітись і уникнути різких перепадів температур - а відповідно розширення матеріалів конструкції.

Важливо не забувати, що тривале використання каміну веде за собою забруднення топки та димового каналу. А використання каміну для смаження шашлику буде спричиняти ще більше забруднення топки та скляних дверцят, та і запах шашличної-забігайлівки вам гарантований. При експлуатації слідкувати необхідно і за зольним коробом і не перевантажувати його, це перешкоджає поступанню повітря в топку. Водночас наявність не великої кількості золи в зольному ящику та на колесниковій решітці запобігає появі бурих плям на склі, захищає металічні елементи від корозії та полегшує процес розтоплювання. Чистити не остигший камін категорично забороняється, це може супроводжуватися отриманням опіків.

Як часто слід здійснювати перевірку димових каналів каміну чи печі?

В цілях безпеки перевірка димових каналів повинна проводитись 1-2 рази на рік, в залежності від використання. Спеціаліст перевіряє стан внутрішніх каналів і ступінь забруднення сажею.  Перевірка та очищування повинна проводитись в літній період. Чистка каналів здійснюється перед опалювальним сезоном і підпас, з періодичністю 2 місяці. Після завершення опалення здійснюється очищення чавунних елементів і скла, за допомогою щітки та спеціальної пасти. Обробляють металеві елементи захистом від корозії. Зверніть увагу, Ми не рекомендуємо використовувати пошкоджений камін, наприклад з тріщиною на захисному склі з несправним димовим каналом. Підібрати скло по розмірах та замовити його заміну ви можете в нашому салоні магазині.

Чи можна розтоплювати камін за допомогою розпалюючої рідини?

Категорично забороняється використовувати легкозаймисті речовини для розтоплювання каміну. Ви можете випадково пролити їх у приміщенні. Продукти горіння цих речовин можуть бути токсичними для вашого організму.